17.4.    Maľovanie na hodváb - Komuce, Robotnícka ul. 15,00 hod.

27.4.-29.4. Relaxačný pobyt kúpele Sklenné Teplice

             odchod autobusu smer Žiar nad Hronom o 8,05 hod., nást. 19  

3.5.      Schôdza Msú, 15,00 hod.

25.6.-30.6.    Relaxačný pobyt kúpele Lúčky

14.7.    Deň stromu 

Komentáre k akciám

Dátum 26.10.2017

Vložil zuzana

Titulok Týždeň Ligy proti rakovine

Odpovedať

Na Slovensku každoročne evidujeme viac ako 30 000 nových pacientov, ktorým je diagnostikovaná niektorá z foriem onkologického ochorenia v rôznych štádiách. Človek po diagnostikovaní rakoviny v mnohých prípadoch podstupuje fyzicky a psychicky veľmi náročnú liečbu a jeho život sa od základov zmení. Práve vtedy zo všetkého najviac potrebuje prítomnosť a podporu svojich najbližších – rodiny, priateľov. Možno sa aj vám stalo, že máte onkologického pacienta vo svojom okolí, no neviete, ako s ním komunikovať a podporiť ho. Predsa len, keď sa dozvieme, že niekto z našich blízkych má rakovinu, zasiahne nás to a aj keby sme niekedy veľmi chceli pomôcť, možno nevieme ako.

Práve na túto tému sa Liga proti rakovine zamerala vo svojej tohtoročnej informačnej kampani s názvom „Rozprávajme sa…“, ktorú pripravila v rámci už tradičného jesenného podujatia Týždeň Ligy proti rakovine, ktorý aktuálne prebieha v termíne od 23. do 27. októbra 2017. Jeho cieľom je informovať širokú verejnosť a poskytnúť ľuďom niekoľko praktických rád ohľadom témy komunikácie s onkologickými pacientmi. Niekoľko rád a odporúčaní od psychológov si môžete prečítať v informačnom letáku.

Počas Týždňa Ligy proti rakovine je pre širokú verejnosť k dispozícii aj špeciálna telefonická a mailová Onkoporadňa, na ktorej môže každý, kto potrebuje poradiť, využiť služby psychológov. Dostupná je len v rámci Týždňa Ligy proti rakovine v termíne od 23. do 27. októbra 2017 od 8:00 do 20:00 na čísle 0800 11 88 11. Poslať psychológovi otázku môžete aj mailom rozpravajmesa@lpr.sk.

Dátum 04.02.2017

Vložil zuzana

Titulok 4.február Svetový deň boja proti rakovine

Odpovedať

Svetový deň boja proti rakovine sa každý rok koná 4. februára, pričom ide o iniciatívu, v rámci ktorej sa môže zjednotiť celý svet s cieľom zvýšiť povedomie o rakovine a upozorniť na dôležitosť primárnej a sekundárenej prevencie a zdravého životného štýlu. Každoročne sa tiež snaží vyzvať k aktivite aj kompetentné štátne orgány, no taktiež jednotlivcov, kolektívy, ako aj celé komunity, ktorých zapojenie sa môže pomôcť znížiť globálne bremeno rakoviny.

Liga proti rakovine sa do tohto dňa pravidelne zapája v spolupráci UICC (Únia pre medzinárodnú kontrolu rakoviny). Práve prostredníctvom Svetového dňa boja proti rakovine chceme u verejnosti vzbudiť záujem o problematiku týkajúcu sa onkologických ochorení, zvyšovať informovanosť, ako aj zdôrazňovať dôležitosť a veľký význam samotnej prevencie, o ktorej hovorí aj Európsky kódex proti rakovine.

Každý rok sa Svetový deň boja proti rakovine snaží prezentovať a do povedomia verejnosti dostať inú myšlienku. Heslo “We can. I can” – “My môžeme. Ja môžem.” bolo prezentované už minulý rok a v roku 2017 sa v ňom pokračuje. Byť aktívny, vybrať sa cestou zdravého životného štýlu a do svojho programu zaradiť pravidelný pohyb sú tento rok kľúčové myšlienky Svetového dňa boja proti rakovine. Do tejto iniciatívy sa môže zapojiť každý z nás a zdieľať svoju podporu na sociálnych sieťach.

Dátum 07.01.2017

Vložil zuzana

Titulok Gratulujeme a ďakujeme!

Odpovedať

Obrovský a úprimný obdiv si zaslúži naša
Majka Blažeková za účasť na včerajšom tak mrazivom Trojkráľovom behu!

Dátum 30.12.2016

Vložil zuzana

Titulok Plavecká 24-hodinovka

Odpovedať

Aj my Viktorky sme sa zapojili
do plaveckého maratónu,
tešíme sa, že je naša BB mestom športu!

Dátum 28.11.2016

Vložil Majka S. z Hriňovej

Titulok Vďaka za užitočnú prednášku

Odpovedať

Sme členky Pobočky LpR v BB a dňa 24.11.2016 sme sa na pozvanie OZ Viktorky zúčastnili na prednáške zameranej k životospráve onkopacientov, začo touto cestou ďakujeme. Bolo fajn a tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutie.

Dátum 25.10.2016

Vložil Smithc478

Titulok John

Odpovedať

An fascinating dialogue is value comment. I believe that it is best to write more on this matter, it might not be a taboo topic but generally individuals are not sufficient to talk on such topics. To the next. Cheers edeeaedceffffcfd

Dátum 18.08.2016

Vložil Pharmc558

Titulok Good info

Odpovedať

Very nice site!

Dátum 12.04.2016

Vložil Viktorky

Titulok 15. 4. 2016 sme spoluorganizátormi DN 2016

Odpovedať

LIGA PROTI RAKOVINE (LPR) Našu prácu umožňuje práve Vaša podpora. Zapojte sa opäť do Dňa narcisov a umožníte nám opäť priniesť veľa efektívnej pomoci ľuďom bojujúcim s rakovinou. Prispieť môžete už teraz na
https://lpr.darujme.sk/1135/

Dátum 04.02.2016

Vložil zuzana

Titulok My môžeme, ja môžem

OdpovedaťDnes je Svetový deň boja proti rakovine. Každého sa táto téma týka osobitným spôsobom. Porozmýšľajme, ako sa každý jeden z nás môže zapojiť do boja proti rakovine.
‪#‎WeCanICan‬ ‪#‎MyMôžemeJaMôžem‬ ‪#‎VsetciSpolu‬ ‪#‎Bojujeme‬

Dátum 01.01.2016

Vložil zuzana

Titulok Želanie

Odpovedať

Nech je rok 2016 plný zdravia, požehnania, lásky a blízkosti milovaných ľudí, smiechu, objatí a dobrej nálady!